wordpress kurulumu
Home » Güzellik Ve Bakım » Yağlı Ciltlere Bakım Önerileri

Yağlı Ciltlere Bakım Önerileri

Güzellik Ve Bakım On Eki 15th, 2015 317 0

Şüphesiz günlük hayatta çoğu insanın kabusu olan yağlı cilt,hayatının herhangi bir evresinde bu konudan şikayeti olmayan insan neredeyse yok denilecek kadar azdır.Herkesin kafasında arkadaşından veya sağdan soldan duyduğu ilaçlar,losyonlar var. Fakat unutmamalıdır ki bir ilacı öğrendiğinizde tedavi olmazsınız onu düzenli bir şekilde söylenen sürelerde uygularsak sonuca ulaşabiliriz.Peki yağlı ciltlere önerilen çözümler nelerdir gelin hep birlikte bakalım…

Öncelikle herkesin cildi aynı sebepten yağlanmaya bilir.Bazen sivilceler,bazen siyah noktalar,kimi zaman ise diğer hastalıklar için kullandığımız ilaçlar buna sebep olur.

SİYAH NOKTALAR

Özellikle burun çevresinde yoğunlaşan siyah noktalar yağlanmanın en büyük sebeplerindendir.Hem görüntü hem de sağlık açısından kötüdür.

Evimizde kolayca bulabileceğiniz su ve karbonatla bir maske hazırlamanız mümkün.

Günlük sadece 15 dakikanızı ayırmanız yeterli tek yapmanız gereken karbonat ve suyu harman edip yoğun kıvama geldikten sonra yüzünüze sürüp 10 dakika beklemek.

SİVİLCE MASKESİ

 

1 kaşık kuru maya

 

1 adet ezilmiş asprin

 

1 çay kaşığı oksijenli su

 

Bunları karıştırın ve yüzünüze sürün 30 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.Bu işlemi 5 gün üst üste tekrar ettiğinizde  değişimi fark edeceksiniz.

YULAFLI MASKE

 

6 kaşık buğday kepeği

 

2 kaşık yulaf unu

 

1 yemek kaşık su

 

Yarım avuç rendelenmiş limon kabuğu

 

Malzemeleri herhangi bir kapta karıştırdıktan sonra yüzünüze sürüp  5-10 dakika bekletip yıkayabilirsiniz.Haftada en az iki gün yapmalısınız.En başta da belirttiğimiz gibi önemli olan tüm bunları bilmek değil uygulamaktır.

 

Leave Your Comment

Your name *

Your website

Comment *

* Required Field